Drukarki fiskalne do supermarketów

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Widok wielkiej kasy fiskalnej z wysuwającą się szufladą nie jest już częsty w największych marketach spożywczych czy drogeryjnych. Coraz chętniej przedsiębiorstwa stawiają bowiem na małe i poręczne drukarki, które funkcjami wcale nie odbiegają od swoich poprzedniczek, a ich małe gabaryty umożliwiają postawienie urządzenia praktycznie w każdym miejscu. Poszczególne firmy zajmujące się produkcją tego typu sprzętu wymyślają kolejne udogodnienia, które sprawiają, że zakup drukarek naprawdę wydaje się rozsądnym rozwiązaniem nawet dla największych przedsiębiorstw.

Obecne drukarki fiskalne spokojnie poradzą sobie z pracą przez cały dzień i obsługiwaniem wielkiej ilości klientów. Składają się z wyświetlacza, kilku guzików i pojemniczka, w którym umieszcza się rolkę papieru do paragonów. Ich wkładanie nie przysparza jednak żadnych problemów, a urządzenie samo przypomina o potrzebie zmienienia rolki.

Drukarki fiskalne łączy się do komputerów, w których jest już zainstalowane odpowiednie oprogramowanie. Wprowadzenie ewentualnych korekt czy ilości artykułów odbywa się właśnie za pomocą komputera, do którego wgrane są wszystkie kody kreskowe. Po wprowadzeniu wszystkich towarów drukowany jest paragon, który możemy skonfigurować do własnych potrzeb. Jednocześnie podczas skanowania produktów na wyświetlaczu, który posiadają drukarki fiskalne, wyświetlana jest nazwa danego towaru oraz jego cena, dzięki czemu klient może wszystko kontrolować. Na koniec podawana jest ogólna kwota do zapłaty, a także reszta. Na życzenie sklepu wyświetlacz może ukazywać jakieś hasło, a nawet logo przedsiębiorstwa.

Co więcej, na tego typu urządzeniach spokojnie można wydrukować również faktury VAT, o które proszą niektórzy klienci, a także pełne kody kreskowe. Jeśli chodzi o konkretne firmy – szczególnym powodzeniem cieszą się urządzenia fiskalne Elzab. Dobra jakość, świetny serwis, a także stosunkowo niskie ceny to główne zalety tej marki. Jaki jest koszt? Na opisywany produkt trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 2000 złotych. Oczywiście na rynku są również tańsze opcje.